Buty dla dziecka – jakie wybrać?

Buty dla dziecka – jakie wybrać?

Znaczące marki, producenci obuwia dziecięcego znają i biorą pod uwagę specyfikę budowy stopy i wzrost ciała dziecka podczas tworzenia nowej kolekcji butów, trampek, a także, jeśli chodzi o buty dla dziewczynek.

Twardy tył i szerokie palce

Wybierz buty dla dzieci z twardym tyłem, które prawidłowo mocują kostkę. Takie obuwie dla dziewczynek sprawia, że prawdopodobieństwo obrażeń (przemieszczenie, upadek) jest zmniejszone. Noga dziewczynki rośnie i rozwija się prawidłowo. Bez względu na to, jak bardzo twoja córka chce kupić urocze buciki dziewczęce ze zwężonym czubkiem, nie kupuj.

Dotyczy to butów, trampek i sandałów. Szeroki zaokrąglony nosek zapewnia dodatkowe miejsce na stopy. Palce i stawy są wolne, nic ich nie zaciska, a krew w nogach krąży normalnie. Buciki dla dziewczynek najlepiej wybrać ze sztywną piętą. Jeśli chodzi o produkty letnie, warto wybrać buty dla dziewczynki z paskiem na wysokości (dla idealnego zamocowania stopy).

Inne kluczowe zasady

Aby dziecko mogło swobodnie poruszać się w butach, biegać i skakać, należy wybrać buty ze sznurowadłami. Dla małych dzieci najlepszym rozwiązaniem będą buty na rzepy. Obecność bocznego zamka na butach pomoże łatwiej i szybciej zapiąć obuwie. Porowata miękka poduszka na wkładce w strefie podnoszenia stopy zapobiega występowaniu płaskich stóp.

Biorąc pod uwagę dokładny rozmiar stopy, możesz wybrać odpowiednie buty dla dziewczynki. Starsze dzieci poinformują Cię o odczuciach podczas przymierzania butów. Młodsze dzieci tego nie zrobią. Zatem musisz dokładnie określić rozmiar stopy. Biorąc pod uwagę konstrukcję modelu buta, konieczne jest porównanie stopy dziecka z wkładką. Wiele osób popełnia błąd, nakładając nogę na podeszwę butów. W żadnym wypadku nie należy wybierać butów do wzrostu. Może to prowadzić do deformacji stóp dziecka, powodując niedogodności podczas chodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *