Domki z drewna na działkę

Domki z drewna na działkę

Dzisiaj nikogo nie zaskakują już domki drewniane na działkę. Coraz chętniej decydujemy się bowiem na tego typu konstrukcje, zwłaszcza jeśli chodzi o budowę domków sezonowych.

Główne zalety domów z drewna

Jeśli wśród właścicieli podmiejskich nieruchomości wykonanych z drewna w celu przeprowadzenia ankiety. Jaki powód był decydujący przy wyborze materiału budowlanego, być może zdecydowana większość szczęśliwych właścicieli drewnianych domków najpierw wspomina o przyjazności dla środowiska. Rzeczywiście pod tym względem domki drewniane letniskowe są niezrównane: każdy, kto spędził przynajmniej kilka dni na wakacjach w domu z bali, drewna lub innych materiałów budowlanych z drewna, wie, że mikroklimat w tym domku jest najlepszy, a atmosfera jest najzdrowsza. Ponadto drewniane domy mają wiele innych zalet:

  • niski koszt budowy domu, w porównaniu z większością innych materiałów budowlanych i technologii budowlanych (cegła, beton, bloki, itp);
  • doskonałe wskaźniki izolacji cieplnej i akustycznej, w niczym nie gorsze od kamiennych domów;
  • stosunkowo niewielka masa konstrukcji i możliwość położenia niedrogiego płytkiego fundamentu;
  • wspaniały wygląd i brak potrzeby obowiązkowej dekoracji wewnętrznej i frontowej.

Dodatkowe zalety domków drewnianych

Domki drewniane na sprzedaż cechuje wysoka wytrzymałość i niski współczynnik przewodzenia ciepła. To sprawia, że domy drewniane są najcieplejsze. Na przykład kłoda o długości 150-300 mm zapewni Twojemu domowi ciepło, porównywalne z murem z cegły o grubości 500 mm. Budowa domów z drewna nie podlega sezonowości, a domy z cegły i betonu nie są budowane zimą.

Drewno jest znacznie lżejsze niż inne materiały budowlane, a dotyczy to nie tylko jego wagi, ale także łatwości obróbki. Właściciele drewnianych domów twierdzą, że w drewnianym domu nie tylko łatwiej jest oddychać, ale także aromat drzewa ma uspokajający wpływ na ludzką psychikę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *