Rodzaje uszczelniaczy z silikonu

Rodzaje uszczelniaczy z silikonu

W budownictwie do prac budowlano-remontowych używane są coraz bardziej zaawansowane materiały i techniki. W efekcie powstało zapotrzebowanie na nowe rodzaje uszczelniaczy. Na rynku pojawiły się uszczelniacze silikonowe.

Uszczelniacze na bazie silikonu: najważniejsze cechy

Silikon to uszczelniacz, który bardzo dobrze sprawdza się nie tylko do uszczelniania, ale także spoinowania i fugowania. Uszczelniacze silikonowe dostępne są na rynku w różnych rodzajach; wszystkie uszczelniacze silikonowe mają jednak kilka cech spójnych. Silikon jest bardzo łatwy w użyciu, polecany jest zarówno doświadczonym, jak i mniej wprawnym wykonawcom. Do tego silikon jest odporny na działanie wody, na trwale zachowuje też elastyczność. Ma dobrą przyczepność do większości materiałów, które są stosowane w budownictwie.

Jakie jest zastosowanie silikonów?

Właściwości silikonu sprawiają, że uszczelniacze te mają mnóstwo zastosowań. Sprawdzają się zarówno przy pracach budowlanych, jak i remontowych. Uszczelniacze silikonowe są niezbędne przy montażu ceramiki sanitarnej i innych pracach wykończeniowych. Z uwagi na sposób utwardzania masy silikonowej dzielą się na octowe i neutralne. Te pierwsze powoli wychodzą z użytkowania. Uszczelniacze neutralne można wykorzystać do uszczelniania brodzików, spoinowania wanien i zlewozmywaków. Do tego rodzaju prac przeznaczony jest silikon sanitarny. W sklepach dostępny jest także silikon szklarski, który można wykorzystać do fugowania płytek ceramicznych, szklenia okien, uszczelniania kanałów wentylacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *