Categories Usługi

Bank lektorskich głosów ułatwia realizację różnych nagrań dźwiękowych

Osoby, które zainteresowane są realizacją różnych nagrań dźwiękowych nie muszą martwić się, skąd wezmą lektora. Miejscem, w którym można znaleźć bardzo różne głosy lektorskie jest bank głosów.

Jakie głosy zawiera baza głosów?

Rozbudowany bank głosów zawiera głosy damskie, męskie i dziecięce. Bank głosów jest zbiorem tak różnych głosów, że umożliwia realizację każdego, nawet najbardziej trudnego pod względem dźwiękowym projektu. Profesjonalna baza głosów zawiera głosy różniące się brzmieniem i tembrem.

Baza głosów, która jest przygotowana bardzo solidnie zawiera nie tylko polskie, ale także zagraniczne głosy. Taka baza głosów umożliwia wybranie lektora, który posługuje się językiem na przykład językiem angielskim albo francuskim. Rozbudowany bank lektorów gromadzi głosy mało jeszcze znane, ale też takie, które są rozpoznawane przez większość osób już po pierwszych wypowiedzianych przez lektora słowach.

Jakie nagrania można zrealizować z bankiem głosów?

Bank lektorów na ogół prowadzony jest przez studio dźwiękowe. Profesjonalne studio dźwiękowe, które prowadzi bank lektorów wykonuje na życzenie klientów bardzo różne nagrania dźwiękowe. Głos lektora może zostać wykorzystany do nagrania powitania dla centrali telefonicznej IVR.

Głos lektora przyda się też do zrealizowania szkoleń e-learingowych czy reklam radiowych bądź telewizyjnych. Pasujący do danego projektu głos lektora można wybrać kierując się różnymi kryteriami. Można go wybierać na podstawie opisu, ale też można odsłuchać dołączoną próbkę dźwiękową.