Categories Usługi

Baza głosów – co to jest?

Na rynku działają dzisiaj między innymi studia lektorskie. Te naprawdę dobre świadczą bardzo szeroki zakres usług i prowadzą bank głosów.

Co umożliwia bank lektorów?

Bank głosów to zbiór rozmaitych głosów, które mogą zostać wykorzystane do realizacji różnego rodzaju nagrań dźwiękowych. Dobre studio lektorskie prowadzi bank głosów, który jest bardzo bogatym zbiorem polskich i zagranicznych lektorów. Bogata i różnorodna baza głosów umożliwia realizację nagrań dźwiękowych takich, jak:

  • ścieżki dźwiękowe do filmów;
  • reklamy radiowe i telewizyjne;
  • nagrania lektorskie;
  • zapowiedzi telefoniczne.

Głosy, które zawiera baza głosów są tak różne, że znalezienie tego, który najbardziej odpowiada celom i planom danego klienta jest naprawdę bardzo proste. Osoby, które interesuje baza głosów znajdą w nich głosy damskie i męskie o bardzo różnym brzmieniu.

W jaki sposób wybiera się głos lektora?

Niezależnie od tego, czy klienta interesuje smutny, wesoły czy spokojny głos lektora, może być pewny, że być pewny, że interesujący go głos lektora znajduje się w bazie głosów. Wybierając głos lektora wcale nie trzeba poświęcać na to dużo czasu.

Bank lektorów zawiera bardzo dokładny, szczegółowy opis każdego głosu. Do tego bank lektorów do każdego głosu dołącza jego krótką próbkę dźwiękową. Warto dodać, że bank lektorów zgromadził zarówno bardzo znane szerokiej publiczności głosy, jak i takie, które jeszcze nie są rozpoznawalne. Z głosami zgromadzonymi w banku lektorów można zrealizować w zasadzie każdy projekt.