Categories Budowa i remont

Beton architektoniczny: modny materiał w naszych wnętrzach

Znany od stuleci beton początkowo był jedynie używany jako materiał konstrukcyjny. Wraz z pojawieniem się nowoczesnych technologii udało się otrzymać beton architektoniczny. Powstają z niego między innymi płyty betonowe do szybkiego montażu.

Jakie są zalety płyt betonowych?

Płyty betonowe do szybkiego montażu można wykorzystać na wiele sposobów. Są one przede wszystkim alternatywą dla tradycyjnych płytek ceramicznych montowanych na ścianach i podłogach. Płyty betonowe do szybkiego montażu można wykorzystać zarówno we wnętrzach domów, jak i na zewnątrz. Beton architektoniczny na ściany to bardzo trwały materiał. Beton architektoniczny na ściany zaleca się pokryć warstwą specjalnego impregnatu. Wtedy beton architektoniczny na ściany będzie odporny zarówno na wilgoć, jak i zarysowania. Pozwoli to wykorzystać płyty z betonu architektonicznego w kuchniach i łazienkach. Płyty z betonu architektonicznego dostępne są w różnych wymiarach, np. 60×60 cm, 120×120 cm, 100×55 cm. Płyty z betonu architektonicznego mają także zróżnicowaną grubość.

Możliwości wykorzystania

Płyty betonowe zdecydowanie najlepiej prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. Płyty betonowe można wykorzystać oczywiście także we wnętrzach urządzonych w innym stylu, np. rustykalnym. Płyty betonowe na ścianę nie muszą być szare. Producenci oferują płyty betonowe na ścianę w różnych kolorach.

Płyty betonowe na ścianę to modny, ekologiczny materiał, którym śmiało można zastąpić tradycyjne okładziny ścienne. Więcej na ich temat przeczytacie w naszym wcześniejszym tekście.