Buty dla dziecka – jakie wybrać?

Buty dla dziecka – jakie wybrać?

Znaczące marki, producenci obuwia dziecięcego znają i biorą pod uwagę specyfikę budowy stopy i wzrost ciała dziecka podczas tworzenia nowej kolekcji butów, trampek, a także, jeśli chodzi o buty dla dziewczynek.

Twardy tył i szerokie palce

Wybierz buty dla dzieci z twardym tyłem, które prawidłowo mocują kostkę. Takie obuwie dla dziewczynek sprawia, że prawdopodobieństwo obrażeń (przemieszczenie, upadek) jest zmniejszone. Noga dziewczynki rośnie i rozwija się prawidłowo. Bez względu na to, jak bardzo twoja córka chce kupić urocze buciki dziewczęce ze zwężonym czubkiem, nie kupuj.

Dotyczy to butów, trampek i sandałów. Szeroki zaokrąglony nosek zapewnia dodatkowe miejsce na stopy. Palce i stawy są wolne, nic ich nie zaciska, a krew w nogach krąży normalnie. Buciki dla dziewczynek najlepiej wybrać ze sztywną piętą. Jeśli chodzi o produkty letnie, warto wybrać buty dla dziewczynki z paskiem na wysokości (dla idealnego zamocowania stopy).

Inne kluczowe zasady

Aby dziecko mogło swobodnie poruszać się w butach, biegać i skakać, należy wybrać buty ze sznurowadłami. Dla małych dzieci najlepszym rozwiązaniem będą buty na rzepy. Obecność bocznego zamka na butach pomoże łatwiej i szybciej zapiąć obuwie. Porowata miękka poduszka na wkładce w strefie podnoszenia stopy zapobiega występowaniu płaskich stóp.

Biorąc pod uwagę dokładny rozmiar stopy, możesz wybrać odpowiednie buty dla dziewczynki. Starsze dzieci poinformują Cię o odczuciach podczas przymierzania butów. Młodsze dzieci tego nie zrobią. Zatem musisz dokładnie określić rozmiar stopy. Biorąc pod uwagę konstrukcję modelu buta, konieczne jest porównanie stopy dziecka z wkładką. Wiele osób popełnia błąd, nakładając nogę na podeszwę butów. W żadnym wypadku nie należy wybierać butów do wzrostu. Może to prowadzić do deformacji stóp dziecka, powodując niedogodności podczas chodzenia.