Categories Budowa i remont

Co ma znaczenie, jeśli wybieramy ułożenie glazury z małymi spoinami?

Glazura jest bardzo popularnym materiałem do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg. Wykorzystujemy ją w łazience, salonie, kuchni. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się układanie płytek z zachowaniem minimalnych szczelin. Takie rozwiązanie daje naprawdę dobry efekt wizualny. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor fugi, aby szczeliny były wówczas w ogóle nie widoczne. O czym pamiętać, stawiając na układanie płytek w taki sposób?

Jakie płytki nadają się do minimalnych szczelin?

Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie, że nie każda płytka nadaje się do układania przy minimalnych szczelinach. Zachowanie przestrzeni nie przekraczających dwóch milimetrów możliwe jest tylko wówczas, gdy wybierzemy płytki rektyfikowane.

Jakie produkty do spoinowania?

Jeśli zdecydowaliśmy, że nasza glazura będzie ułożona z zachowaniem jedynie minimalnych szczelin, musimy postawić na odpowiednie produkty do spoinowania. Najlepiej sprawdzają się oczywiście te, które do takich szczelin są przeznaczone. Umieszczając fugę, należy zrobić to tak, aby wypełniła ona dokładnie całą szczelinę.

Czy można to zrobić samemu?

Wiele osób decyduje się na samodzielne układanie glazury. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku minimalnych szczelin wymagana jest precyzja na największym poziomie. Dlatego zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług doświadczonego fachowca.

Zainteresował Cię temat bezfugowego układania płytek? Odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym wyjaśniamy wiele sekretów związanych z takim układaniem glazury.