Categories Usługi

Czym jest bank lektorów?

Od wielu lat w Polsce działają studia dźwiękowe prowadzące bardzo różną działalność. Te naprawdę bardzo dobre mają też bank głosów, w którym zgromadzonych są setki głosów lektorskich. Rozbudowany bank głosów to olbrzymia baza, która zawiera głosy damskie oraz męskie. Bardzo często bank głosów posiada też głosy dziecięce.

Bank lektorów: jakie głosy można w nim znaleźć?

Profesjonalnie zbudowana baza głosów gromadzi głosy o bardzo różnorodnym tembrze i brzmieniu. To, że baza głosów jest tak mocno rozbudowana, że znajdują się w niej rozmaite głosy umożliwia realizację dowolnego projektu. Baza głosów to miejsce, w którym osoby pragnące zrealizować swój projekt znajdą nie tylko nikomu jeszcze nie znane głosy.

Bank lektorów gromadzi gromadzi też głosy, które są znane ze stacji radiowych, reklam telewizyjnych czy filmów i rozpoznawalne od pierwszego usłyszenia. Dzięki temu, że bank lektorów gromadzi tak różne głosy każdy może wybrać ten, którego brzmienie do jego projektu pasuje najlepiej.

Realizację jakich projektów umożliwia baza głosów?

Dobre studio dźwiękowe, które ma rozbudowany bank lektorów podejmuje się wykonania bardzo różnych realizacji dźwiękowych. Studio realizuje reklamy telewizyjne i zapowiedzi telefoniczne. Może też zrealizować nagrania do szkoleń online. Głos lektora można przy tym wybrać na bardzo różne sposoby. Osoby, które chcą wybrać głos lektora mogą kierować się zamieszczonym przy nim opisem. Głos lektora można też wybrać odsłuchując dołączoną do każdego próbkę dźwiękową.