Categories Usługi

Domki z drewna na działkę

Dzisiaj nikogo nie zaskakują już domki drewniane na działkę. Coraz chętniej decydujemy się bowiem na tego typu konstrukcje, zwłaszcza jeśli chodzi o budowę domków sezonowych.

Główne zalety domów z drewna

Jeśli wśród właścicieli podmiejskich nieruchomości wykonanych z drewna w celu przeprowadzenia ankiety. Jaki powód był decydujący przy wyborze materiału budowlanego, być może zdecydowana większość szczęśliwych właścicieli drewnianych domków najpierw wspomina o przyjazności dla środowiska. Rzeczywiście pod tym względem domki drewniane letniskowe są niezrównane: każdy, kto spędził przynajmniej kilka dni na wakacjach w domu z bali, drewna lub innych materiałów budowlanych z drewna, wie, że mikroklimat w tym domku jest najlepszy, a atmosfera jest najzdrowsza. Ponadto drewniane domy mają wiele innych zalet:

  • niski koszt budowy domu, w porównaniu z większością innych materiałów budowlanych i technologii budowlanych (cegła, beton, bloki, itp);
  • doskonałe wskaźniki izolacji cieplnej i akustycznej, w niczym nie gorsze od kamiennych domów;
  • stosunkowo niewielka masa konstrukcji i możliwość położenia niedrogiego płytkiego fundamentu;
  • wspaniały wygląd i brak potrzeby obowiązkowej dekoracji wewnętrznej i frontowej.

Dodatkowe zalety domków drewnianych

Domki drewniane na sprzedaż cechuje wysoka wytrzymałość i niski współczynnik przewodzenia ciepła. To sprawia, że domy drewniane są najcieplejsze. Na przykład kłoda o długości 150-300 mm zapewni Twojemu domowi ciepło, porównywalne z murem z cegły o grubości 500 mm. Budowa domów z drewna nie podlega sezonowości, a domy z cegły i betonu nie są budowane zimą.

Drewno jest znacznie lżejsze niż inne materiały budowlane, a dotyczy to nie tylko jego wagi, ale także łatwości obróbki. Właściciele drewnianych domów twierdzą, że w drewnianym domu nie tylko łatwiej jest oddychać, ale także aromat drzewa ma uspokajający wpływ na ludzką psychikę.