Categories Dla firm

Elektroniczne wnioski urlopowe: nowoczesne rozwiązanie

System urlopowy w formie elektronicznej to rozwiązanie, które wprowadza coraz więcej firm. System urlopowy został stworzony na potrzeby średnich i małych firm. System urlopowy może zostać wdrożony w różnych firmach, na przykład handlowych, produkcyjnych, usługowych. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Program daje mnóstwo korzyści

Program e-urlopy ułatwia przede wszystkim pracę pracownikom działów HR. Nie jest to jednak jedyna zaleta, jaką ma program e-urlopy. Dla wielu osób prowadzących własne firmy liczy się także to, że e-urlopy ograniczają zużycie papieru. Instalując program do urlopów pracownicy nie muszą już składać papierowych wniosków o urlop; program do urlopów pozwala na elektroniczne wnioski urlopowe. Elektroniczne wnioski urlopowe mogą zostać bardzo szybko zaakceptowane przez przełożonych. Elektroniczne wnioski urlopowe przynoszą więc korzyść nie tylko pracodawcom, ale także pracownikom.

Jakie wnioski mogą składać pracownicy?

Kodeks Pracy przewiduje kilka rodzajów urlopów dla pracowników. Elektroniczny system urlopowy umożliwia złożenie wniosku o każdy z nich i sprawne zarządzanie urlopami. Elektroniczny system urlopowy pozwala wypełniać i składać wnioski o urlop: wypoczynkowy, macierzyński/ojcowski, opiekuńczy, na żądanie, okolicznościowy, zaległy. Elektroniczny system urlopowy jest rozbudowanym narzędziem, który uwzględnia także wnioski o odbiór nadgodzin czy dni wolne.

Osoby zainteresowane tym tematem zachęcamy także do przeczytania naszego poprzedniego tekstu również poświęconego elektronicznym wnioskom urlopowym.