Categories Dom i ogród

Gdzie montować czujniki czadu i czujki przeciwpożarowe?

Czujnik ognia i wykrywacz czadu to dwa podstawowe urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym domu. Ich podstawowym zadaniem jest ostrzeżenie domowników przed niebezpieczeństwem, jakim jest nie tylko sam pożar, ale także tlenek węgla (który – ze względu na bezbarwność i bezwonność jest nazywany cichym zabójcą). Dlatego też specjaliści podkreślają, iż czujka czadu i czujnik przeciwpożarowy to nie luksus, ale swego rodzaju konieczność, która może uratować życie. I co ważne – urządzenia takie jak wykrywacz tlenku węgla czy czujnik pożaru wcale nie kosztują zbyt wiele.

Szeroki wybór czujników od producenta

Wiodący producent czujników Ei Electronic oferuje swoim klientom produkty w bardzo przystępnych cenach. A ponieważ cała produkcja czujników opiera się na najnowszych technologiach, to każda sprzedawana w sklepie czujka tlenku węgla bądź czujka pożarowa odznacza się bardzo wysoką jakością. Jednak sam zakup takich urządzeń to nie wszystko. Drugą istotną kwestią jest ich odpowiedni montaż. Gdzie powinny być zamontowane czujki czadu i czujki przeciwpożarowe?

Po pierwsze – metr nad podłogą

Pierwszą zasadą, o której wspomina każdy producent czujników jest zamontowanie takiego urządzania na odpowiedniej wysokości. W tym przypadku powinien być to metr nad podłogą – wtedy czujnik czadu i pożaru będzie najbardziej skuteczny. Druga zasada montowania czujników tlenku węgla i detektorów pożaru mówi o tym, aby umieszczać je w odległości nie większej niż około 5 metrów od źródła ognia bądź dymu.

Po drugie – newralgiczne miejsca

Producent czujników Ei Electronic zaleca montowanie tego typu urządzeń w odpowiednich miejscach. W tym przypadku warto je umieścić w takich pomieszczeniach, w których znajdują się potencjalne źródła ognia, dymu lub czadu. Zatem czujnik tlenku węgla i wykrywacz pożaru dobrze jest umieścić na przykład w kotłowniach lub pomieszczeniach z piecykami lub butlami gazowymi. Czujnik pożaru bądź detektor czadu zamontowany w takich miejscach pozwoli na wczesne wykrycie zagrożenia.

Urządzenia wykrywające pożar lub czad powinny znaleźć się w każdym domu. Ich szeroki wybór oferuje firma Ei Electronic, której głównym obszarem działania jest produkcja czujników i sprzedaż czujników.