Categories Motoryzacja

Jak zaoszczędzić na wynajmie samochodu

Podróż wynajętym samochodem to nieocenione doświadczenie: z jednej strony swoboda poruszania się, umiejętność zaglądania w każdy niesamowity zakątek, z drugiej zaś konieczność zachowania ostrożności, jeśli chodzi o wynajem samochodów Kraków.

Gdzie wynająć samochód w Krakowie?

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na wypożyczenie samochodu jest Internet. Prawie każde szanujące się biuro ma stronę internetową, na której możesz wybrać odpowiednią markę, zbadać ceny, zapłacić za rezerwację i, jeśli to konieczne, anulować ją. Wypożyczalnia samochodów Kraków najdroższa będzie na lotniskach i centrach miast. Im mniejszy samochód, tym niższa cena. Jeśli chodzi o wynajem samochodów Kraków, to pojazdy są dzielone na kategorie: małe, średnie, pojemne, kombi, SUV-y, minivany i piękności premium. Podczas rezerwacji często wybierany jest nie konkretny model, ale klasa samochodu.

Manualna czy automatyczna skrzynia biegów?

Wynajem samochodów Kraków to możliwość wybrania wypoażenia pojazdu. Auta z manualną skrzynią biegów są tańsze niż z automatyczną skrzynią biegów. Musisz zarezerwować samochód z wyprzedzeniem: im bliższy ceniony termin, tym wyższa cena.

Kolejnym ważnym punktem jest ubezpieczenie: często tylko podstawowy pakiet jest wliczony w cenę wynajmu, a klientowi oferowane jest rozszerzenie zakresu opcji za opłatą. „Pełna ochrona” to ubezpieczenie gdzie wpisane jest odliczenie w następujących przypadkach (kwotę, którą w innym wypadku należałoby zapłacić na własną rękę w wypadku), uszkodzenie wszystkich mechanicznych części samochodu, a także koszty holowania, wymiany kluczy. Niektóre wypożyczalnie pozwalają wynająć samochód w jednym miejscu i zwrócić go w innym.