Categories Budowa i remont

Jakie zewnętrzne rolety są najlepsze?

Każdego roku rachunki za ogrzewanie wzrastają, dlatego coraz częściej zastanawiamy się jak zatrzymać ciepło w domu i poprawić izolacyjność otworów okiennych oraz całego domu. Jeżeli chcemy skutecznie poprawić komfort cieplny, powinniśmy zainwestować w rolety zewnętrzne, dzięki którym ciepło nie będzie z domu uciekać, a także dodatkowo latem gorące powietrze nie będzie przedostawało się do wewnątrz. Jest to nie tylko ochrona przed zimnem z zewnątrz, ale również przed nadmiernym słońcem a co za tym idzie także gorącym powietrzem. Decydując się na rolety w oknach, zapewniamy sobie chłód w upalne dni.

Izolacyjność termiczna okien to nie tylko rolety

Musimy pamiętać, że nie tylko rolety zewnętrzne sprawią, że izolacyjność termiczna okien się poprawi. Ważne jest także zespolenie szybowe, najlepiej aby były to szyby trzykomorowe. Innym istotnym czynnikiem jest ocieplenie domu, włącznie z ociepleniem podłóg i stropów.

Nawet jeżeli wybierzemy rolety zewnętrzne cena z wyższej półki, a dom nie będzie właściwie ocieplony, nie uda nam się zapewnić odpowiedniej izolacji termicznej. Dlatego zanim zdecydujemy się na odpowiednie rolety zewnętrzne, zadbajmy również o same okna, wymieniając zespolenie szybowe, ramki dystansowe i decydując się na wielokomorowe profile.

Zatrzymaj ciepło w domu dzięki roletom zewnętrznym

Kiedy już zainwestujemy w najlepsze okna, a ciepło nadal będzie uciekać z domu, warto zastanowić się nad roletami zewnętrznymi dzięki którym uda nam się to ciepło zatrzymać. Najlepszym i najnowocześniejszym wyborem, będą rolety zewnętrzne elektryczne, dzięki czemu nie tylko zyskamy komfort i ciepło, ale również możliwość automatycznego otwierania i zamykania rolet za pomocą pilota.