Categories Usługi

Kiedy psycholog może pomóc?

Troska o zdrowie psychiczne jest tak samo ważna, jak o zdrowie somatyczne. Świadomość Polaków w tym względzie jest coraz większa. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że w gabinetach psychologicznych pojawia się coraz więcej klientów. Wśród nich znajdują się również dzieci, a także całe rodziny. Psycholog rodzinny oraz psycholog dziecięcy Katowice to fachowiec, który może pomóc w wielu kwestiach. Zobaczmy, kiedy warto zgłosić się do psychologa.

W jakich sytuacjach udać się z dzieckiem do psychologa?

Rodzice mogą borykać się z wieloma trudnościami wychowawczymi. Psycholog dziecięcy Katowice to specjalista, do którego warto udać się w przypadku zachowań agresywnych ze strony dziecka. Dokładnie przeanalizuje on problem i zaproponuje konkretne rozwiązania. Warto odwiedzić go także wtedy, kiedy dziecko mimo tego, że nie korzysta już z pieluchy to moczy się w nocy. Może to sugerować problemy natury emocjonalnej. Psycholog rodzinny Katowice pomoże w przypadku problemów komunikacyjnych w rodzinie. Podpowie, jak ze sobą rozmawiać, aby osiągnięcie porozumienia było prostsze.

Jak wybrać pomoc psychologiczną ?

Obecnie na rynku działa nie jeden psycholog Katowice. W związku z tym pojawia się pytanie, co brać pod uwagę, aby wybrać naprawdę dobrego specjalistę. Przede wszystkim warto kierować się kwalifikacjami. Dobrze jest sprawdzić, jakie kursy i szkolenia ukończył psycholog. Jeśli zajmuje się psychoterapią, powinien być przynajmniej w trakcie nauki w czteroletniej szkole psychoterapeutycznej w konkretnym nurcie. Pomoc psychologiczna Katowice powinna być przyjaznej atmosferze.