Categories Budowa i remont

Kupujemy bramę do garażu

Bramy garażowa jest dla garażu tym, czy dla domu są drzwi wejściowe. Nic więc dziwnego, że bramom garażowym stawia się równie duże wymagania.

Jaką bramę garażową kupić?

Brama garażowa powinna przede wszystkim być wygodna w użytkowaniu, ale również powinna skutecznie zabezpieczać garaż przed włamaniem. Powinna być również estetyczna. O tym, czy bramę garażową będziemy mogli długo eksploatować decyduje kilka czynników. Najważniejsze to dobre wykończenie bramy oraz jej prawidłowe wykonanie i zamontowanie. Dlatego kupując bramę warto postawić na firmę, które zapewnia bramy garażowe z montażem. W przypadku, gdy mamy do dyspozycji garaż ogrzewanym pamiętajmy, aby wybrać ocieploną bramę garażową. Wybierając firmę, które oferuje bramy garażowe z montażem mamy pewność, że montaż nie będzie uciążliwy. Jest to szczególnie ważne, gdy postanowimy wymienić starą bramę na nową. Dobra firma oferująca bramy garażowe z montażem pozostawi garaż i jego otoczenie w takim stanie, w jakim go zastała.

Rodzaje bram garażowych

Aby móc komfortowo otwierać i zamykać garaże, do wyboru mamy aż cztery rodzaje bram: rolowane (występują także pod nazwą bramy roletowe), uchylne, skrzydłowe i segmentowe. Ten pierwszy rodzaj bram zawsze sprzedawany jest tylko w wersji automatycznej. Pozostałe bramy mogą być otwierane zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Warto też wiedzieć, że nawet, gdy kupimy bramę otwieraną ręcznie, to zawsze możemy dokupić do niej napęd i zamienić ją w otwieraną automatycznie. Jest to rozwiązanie wyjątkowo komfortowe.