Categories Uroda

Kwas hialuronowy: poznajmy go bliżej

Jedną z substancji, którą pokochała medycyna estetyczna i kosmetologia jest kwas hialuronowy. Jest on powszechnie stosowany w zabiegach modelujących i odmładzających. Doskonale wpływa na kondycję skóry, znacznie zwiększając poziom jej nawilżenia. Zobaczmy, jakie jeszcze właściwości ma kwas hialuronowy i gdzie znalazł zastosowanie.

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy nie bez powodu nazywany jest eliksirem młodości. Wykorzystywany jest nie tylko w zabiegach upiększających. Sięgają po niego lekarze okuliści, a także specjaliści zajmujący się leczeniem reumatoidalnego zapalenia stawów. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie. Znajduje się między innymi w skórze, mazi stawowej oraz ciele szklistym oka. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego obecnego w naszym ciele drastycznie spada.

W jakich zabiegach jest wykorzystywany?

Medycyna estetyczna i kosmetologia cenią kwas hialuronowy, dostrzegając jego cenne właściwości. W związku z tym powszechnie go wykorzystują. Wśród zabiegów, w których znalazł on zastosowanie znajdują się te mające na celu wymodelowanie i powiększenie ust. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „wypełnienie ust kwasem hialuronowym Poznań”, aby przekonać się, jak wiele salonów kosmetycznych ma ten zabieg w ofercie. Po wpisaniu frazy „wypełnienie ust kwasem hialuronowym Poznań” naszym oczom ukażą się adresy wielu gabinetów, w których zabieg ten jest wykonywany.

Kwas hialuronowy to substancja bardzo cenna dla naszej skóry. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że znalazł on zastosowanie w medycynie estetycznej. „Wypełnienie ust kwasem hialuronowym Poznań” to fraza, która pozwoli szybko znaleźć stojący na wysokim poziomie gabinet medycyny estetycznej, w którym możemy skorzystać z takiego zabiegu.