Categories Motoryzacja

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu?

Wynajem aut może być bardzo korzystny, musimy jednak przed rezerwacją zrozumieć, z czym wiążę się krótkoterminowy wynajem pojazdów.

Zrozumienie warunków wynajmu

Bez względu na to, czy jest to lotnisko, czy centrum miasta i gdzie zlokalizowana jest wypożyczalnia samochodów, to w każdym przypadku dostaniemy do podpisania umowę przy wynajmowaniu samochodu. Jeśli dokonujesz rezerwacji online, przeczytaj uważnie warunki przed potwierdzeniem rezerwacji. Jeśli dokonujesz rezerwacji przez telefon, zapytaj agenta o ograniczenia. Upewnij się, że rozumiesz warunki rezerwacji. Czy istnieje kara za niestawienie się? Jak długo samochód będzie trzymany, jeśli utkniesz w korku w drodze do stacji odbioru? Czy za dodatkowych kierowców pobierana jest opłata i czy ich nazwiska muszą być wymienione w umowie? Czy twoja 20-letnia córka jest wystarczająco dorosła, aby prowadzić samochód? Pamiętaj, aby pytać, nawet jeśli wątpliwości wydają ci się śmieszne.

Prawdziwy koszt wynajmu samochodu

Stawka, którą widzisz w drukowanym potwierdzeniu, może być tak zawyżona podatkami lokalnymi, dopłatami lotniskowymi, dodatkowymi opłatami dla kierowców, ubezpieczeniem, rachunkami za benzynę i opłatami za opuszczenie pojazdu. Ostatecznie może się zdarzyć, że zapłacisz ponad dwukrotnie więcej, niż się spodziewałeś. Dowiedz się więcej o tych dodatkowych opłatach i dopiero wtedy porównaj ceny w poszczególnych wypożyczalniach. Pamiętaj, że reklamowana stawka może obowiązywać tylko poza sezonem lub w przypadku danego modelu samochodu.