Categories Dla firm

Nowoczesne rozwiązanie w Twojej firmie

Zarządzanie urlopami to jedno z najważniejszych zadań do zrealizowania przez osoby zatrudnione w działach HR. Zadania związane z tym obszarem pochłaniają mnóstwo czasu i wymagają dużo pracy. Jak się jednak okazuje, są na rynku rozwiązania, które zarządzanie urlopami znacząco ułatwiają. Wystarczy postawić na dobry program di urlopów. Z jego pomocą zarządzanie urlopami przestanie być zadaniem praco- i czasochłonnym.

Jak zarządzać urlopami w firmie?

Rozwiązaniem, które ułatwia zarządzanie urlopami jest program komputerowy nazwany e-urlopy. Dzięki niemu można szybko i bez najmniejszego problemu planować, ewidencjonować czy rejestrować urlopy. Pełen dostęp do wniosków urlopowych mają działy HR, pracodawcy i pracownicy. W dowolnej chwili każda z tych osób może skontrolować ich status. Automatyzacja zarządzania urlopami znacznie ułatwia pracę działowi HR.

Jakie wnioski zostały ujęte w programie?

Kodeks Pracy obowiązujący w Polsce przewiduje dla osób zatrudnionych na umowę o pracę różnego rodzaju urlopu. Zaletę programu jest więc to, że uwzględnia on wszystkie rodzaje urlopów poczynając od urlopu wypoczynkowego, poprzez macierzyński/ojcowski i opiekuńczy aż po urlop okolicznościowy i na żądanie. W programie można również tworzyć wnioski o zaległy i bezpłatny urlop. Program uwzględnia również absencję pracownika wynikającą na przykład ze zwolnienia lekarskiego. Program może być obsługiwany nie tylko z platformy stacjonarnego komputera, ale także z urządzeń mobilnych. Wszystkie te urządzenia muszą mieć dostęp do internetu.