Categories Dom i ogród

Ogólne oświetlenie do domu i mieszkania

Wybór typów opraw oświetleniowych jest dzisiaj bardzo duży. Wybierając rodzaj oprawy oświetleniowej musi pamiętać o charakterze i roli danego pomieszczenia. Niektóre z pomieszczeń muszą być oświetlone bardzo dobrze, w innych światło może być przytłumione.

Jakie oprawy oświetleniowe wybrać?

Do wyjątkowo często kupowanych opraw należą lampy sufitowe. Ich wybór jest więc w sklepach wyjątkowo duży. Lampy sufitowe mają tę zaletę, że pasują do każdego pomieszczenia. Są doskonałe zarówno do przedpokoju, jak i do kuchni, salonu i pokoju dziennego. Lampy sufitowe wybierane wyjątkowo często do salonów i pokoi dziennych to różnego rodzaju żyrandole. Wybierając taki rodzaj lampy sufitowej powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na liczbę punktów świetlnych, ale także na to, jaki rodzaj klosza ma żyrandol. Przytłumione światło będzie dawała lampa sufitowa z kloszem zamkniętym od góry. Klosze w żyrandolu mogą być mleczne, półprzezroczyste, wykonane z białego lub kolorowego szkła.

Czy jedna lampa sufitowa wystarczy?

Bardzo rzadko wystarczające jest jedno źródło światła. Klimat wnętrza, ale także nasze samopoczucie szczególnie jesienią i zimą zależą od tego, czy dobrze oświetlimy swój dom/mieszkanie. Dlatego jedno źródło światła – nawet wieloramienny żyrandol – to zbyt mało. Potrzebne są także dodatkowe źródła światła. Mogą to być oprawy ścienne lub lampy podłogowe.

Lampy sufitowe dostępne w bardzo dużym wyborze. Znalezienie takiej, która będzie pasowała do wystroju i charakteru danego pomieszczenia nie jest więc trudne.