Po czym rozpoznać dobre foteliki dziecięce?

Po czym rozpoznać dobre foteliki dziecięce?

Teoretycznie, zakup fotelika samochodowego nie jest skomplikowany. Foteliki dziecięce są dziś oferowane przez dziesiątki firm, bez trudu powinniśmy więc znaleźć takie, które będą niedrogie, ale bezpieczne. Praktyka potrafi nas jednak nieprzyjemnie zaskoczyć. Okazuje się, że nie wszystkie foteliki dziecięce są tak solidne, jak wynikałoby to z ich reklam. Co więcej, zakup musi uwzględniać indywidualne potrzeby malucha może się więc okazać, że rozwiązanie interesujące z naszego punktu widzenia, wcale nie przypadnie mu do gustu.

W zgodzie z przepisami

Foteliki samochodowe nie należą do rozwiązań tanich. Nic więc dziwnego, że ich nabywcy często zastanawiają się nad ewentualnymi oszczędnościami podczas zakupu. Najczęściej podejmują próby przewożenia dziecka w foteliku właściwym dla dziecka starszego albo cięższego wychodząc z założenia, że maluch do niego dorośnie. Takie podejście, nawet jeśli w jakimś stopniu zrozumiałe, jest niemożliwe do zaakceptowania. Jeśli dziecko ma być bezpieczne, fotelik musi być dostosowany do jego rzeczywistych potrzeb. Jeśli maluchowi będzie w nim niewygodnie, podróż będzie uciążliwa. Fotelik nie będzie też spełniał swojej najważniejszej funkcji polegającej na ochronie malucha przed czyhającymi na niego zagrożeniami.

W poszukiwaniu dobrego producenta

Oczywiście, nie wszystkie modele są tak samo dobre jakościowo, przed zakupem dobrze jest więc sprawdzić, jaką opinią cieszy się interesujący nas produkt. Tu na szczególne podkreślenie zasługują foteliki Cybex – nowoczesne, bardzo wysoko oceniane w testach, a przede wszystkim – atrakcyjne cenowo. Ich popularność nie powinna być zresztą dla nas większym zaskoczeniem. Także wózki Cybex cieszą się doskonałą opinią, co potwierdza, że nie jest to producent przypadkowy.