Categories Budowa i remont

Beton architektoniczny: gorący trend wnętrzarski

Beton nie kojarzy się dzisiaj jedynie z fabrycznymi halami, szarymi blokowiskami i brzydkimi betonowymi ogrodzeniami. To zasługa betonu architektonicznego. Jest to surowiec, z którego powstają na przykład płyty betonowe do szybkiego montażu.

Jakie są ich cechy charakterystyczne?

Płyty betonowe do szybkiego montażu to materiał najczęściej stosowany we wnętrzach pomieszczeń mieszkalnych. Płyty betonowe do szybkiego montażu produkowane są metodą natryskową ze specjalnie przygotowanej mieszanki piasku, wody i cementu. Do mieszanki można dodawać pigmenty, efektem są płyty z betonu architektonicznego w różnych kolorach. Pozwala to wykorzystać płyty z betonu architektonicznego do bardzo różnych, niezwykle ciekawych aranżacji. Płyty z betonu architektonicznego powstają z różnych rodzajów mieszanki. Dzięki temu dostępne są płyty betonowe na ścianę zarówno o porowatej, jak i gładkiej powierzchni. Płyty z betonu architektonicznego stosowane we wnętrzach charakteryzują się niskim parametrem nasiąkliwości. Pozwala to zastosować płyty betonowe na ścianę w łazience albo kuchni.

Różne wymiary i grubości

Płyty betonowe dostępne są nie tylko w różnych kolorach, ale także w różnych wymiarach o i różnej grubości. Płyty betonowe montuje się bardzo prosto, najczęściej do montażu wykorzystywany jest specjalny klej. Płyty betonowe zabezpieczone impregnatem są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia. Beton architektoniczny na ścianę doskonale prezentują się w połączeniu z naturalnymi materiałami. Beton architektoniczny to ciekawy materiał stosowany w wystroju wnętrz, więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.