Categories Dom i ogród

Jakie lampy sufitowe można kupić?

W sklepach mamy dzisiaj bardzo duży wybór oświetlenia przeznaczonego do mieszkań. Wyjątkowo często wybieranym rodzajem oświetlenia są lampy sufitowe. Wiele osób jest przekonanych, że lampy sufitowe to tylko różnego rodzaju, bardziej lub mniej tradycyjne, żyrandole. Okazuje się jednak, że lampy sufitowe to bardzo szeroka oferta niezwykle różnorodnych produktów. W efekcie oświetlenie sufitowe sprawdza się w każdym pomieszczeniu.

Popularne rodzaje lamp sufitowych

Oświetlenie sufitowe to między innymi bardzo popularne żyrandole. Jest to bardzo charakterystyczna lampa sufitowa składająca się z kilku (trzech, pięciu lub więcej) źródeł światła. Tradycyjna lampa sufitowa doskonale wpisuje się w klasyczny, ponadczasowy wystrój wnętrz. Oświetlenie sufitowe to także różnego rodzaju plafony. Plafony pojawiły się w naszych mieszkaniach dość dawno; było to oświetlenie sufitowe mało ciekawe. Współczesne plafony są zupełnie inne; mają bardzo ciekawe kształty i kolory. Kupując nowy plafon bardzo szybko i stosunkowo tanio odmienimy swój przedpokój.

Zanim kupisz lampę sufitową

Do produkcji lamp sufitowych wykorzystywane są bardzo różne materiały. Lampy sufitowe o nowoczesnym designie bardzo często wykonywane są z metalu. Tego typu lampy są tak różnorodne, że pasują nie tylko do wnętrz w stylu industrialnym. Drugim, bardzo modnym dzisiaj materiałem jest drewno. Wykonane z drewna lampy sufitowe idealnie pasują do wnętrza w rustykalnym stylu.

Więcej informacji o lampach sufitowych znajdziesz w naszym innym artykule.