Categories Uroda

Makijaż permanentny – dlaczego warto?

Codzienne wykonywanie makijażu jest na pewno uciążliwe. Trudno to ukryć. Nie da się zrobić makijażu raz, by pozostał z nami już na zawsze i wszystko wyglądało idealnie, ale można wykonać tak zwany makijaż permanentny Trójmiasto. Makijaż wstępny, który zazwyczaj na co dzień wymaga delikatnej poprawy, ale to tylko drobiazg w porównaniu z tym, co zazwyczaj trzeba robić. Jak to działa?

Makijaż niczym tatuaż

Makijaż permanentny brwi to znakomity przykład tego, jak działa makijaż permanentny, który stosuje się także bardzo często jako makijaż permanentny ust czy makijaż permanentny powiek. Za pomocą specjalnego narzędzia dorysowuje się bowiem na skórze dodatkowe brwi w taki sposób, by brew była bardziej kształtna i pełniejsza.

W ten sposób uzupełnia się niedoskonałości brwi naturalnych i sprawia się, że po prostu wyglądają lepiej. Czasami tak dobrze, jak po porannym porządnym makijażu. Efekt utrzymuje się przez kilkanaście tygodni, czasami niemal nawet cały rok, więc jeden zabieg to spokój na długi czas. W ten sposób możliwe jest też usuwanie zmarszczek trójmiasto.

Tego trzeba się nauczyć

Makijaż permanentny nie jest oczywiście łatwy w wykonaniu. Potrzebne są szkolenia z makijażu permanentnego, które oferuje akademia makijażu permanentnego. Wszystko zaczęło się od ciekawej techniki, jaką jest mikropigmentacja medyczna. Polega ona na tym, że na przykład u pacjentek po mastektomii z usunięciem sutka, w swoisty sposób dorysowuje się atramentami permanentnymi brakujące elementy anatomiczne.

W przypadku makijażu nie ma to oczywiście aż tak wielkiego znaczenia, ale niewątpliwie jest to technika, która potrafi znacznie ułatwić życie. Zwłaszcza w swoich bardziej zaawansowanych postaciach.