Categories Dom i ogród

Minimalizm i styl skandynawski – udany duet?

Producenci białych mebli coraz częściej podbijają serca tysięcy osób, które chcą urządzić swoje mieszkanie w stylu minimalistycznym, a jednocześnie skandynawskim. Jest to w ostatnim czasie bardzo popularne połączenie, dzięki któremu zaaranżowana przestrzeń jest przytulna i nowoczesna.

Białe meble, utożsamiane z tymi stylami, świetnie spisują się w większych, jak i mniejszych pomieszczeniach, dzięki czemu coraz więcej osób się na nie decyduje. Zapoznaj się z niniejszą treścią i sprawdź, co jeszcze łączy minimalizm ze stylem skandynawskim. 

Prostota to klucz do sukcesu

Białe meble, których konstrukcja jest oparta na prostych bryłach, świetnie wpisują się w minimalizm, a jednocześnie nadają pomieszczeniu skandynawski charakter. Dzięki temu, że coraz częściej występują one w pojedynczych komponentach, można odejść od topornych, wieloelementowych konstrukcji, na rzecz przestrzeni, która jest tak ważna w nowoczesnych aranżacjach.

To idealne rozwiązanie zarówno dla właścicieli dużych mieszkań, jak i tych mniejszych. Dzięki białym meblom drewnianym, widniejącym na tle równie jasnych ścian, wizualnie powiększy się przestrzeń. Taka elegancja nie powinna być zachwiana zbytecznymi ozdobami, w postaci bibelotów. Im ich mniej – tym lepiej. 

Dodatki – nadają wnętrzu charakteru 

Nie da się ukryć, że w skandynawskich, tak samo jak minimalistycznych wnętrzach, białe meble sosnowe odgrywają kluczową rolę, stanowiąc dekorację samą w sobie. Bardzo dobrze komponują się one jednak z zielonymi akcentami roślinnymi, czy też miękkimi dodatkami, znajdującymi się na kanapie w postaci koców, czy też poduszek.