Categories Dziecko

Skuteczna metoda in Vitro

W naszym kraju problem bezpłodności stał się pilny dla wielu par. W ujęciu procentowym liczba ta osiągnęła już 30%. Dla wielu z nich jedynym godnym wyjściem z trudnej sytuacji jest Klinika In Vitro Białystok. Metoda In Vitro cena cieszy się stabilną popularnością, pomimo złożoności i wysokich kosztów pracochłonnej technicznie procedury.

Istota i cechy sztucznego zapłodnienia

Dziś nie każda kobieta może zostać matką z powodu różnych problemów zdrowotnych, ciągłego stresu i wielu innych czynników zewnętrznych. Jeśli 10-15 lat temu trzeba było to znieść, to obecnie opracowano technologię reprodukcyjną – IVF. Dzięki niej proces zapłodnienia zachodzi in vitro. Klinika In Vitro Poznań to rozwiązanie dla wielu par, a dzięki procedurze urodziło się wiele dzieci.

Charakterystyczną cechą zapłodnienia jest dokładne badanie zarodka przed wprowadzeniem do macicy. Z tego powodu przed zapłodnieniem klinika In Vitro Warszawa sprawdza szereg nieprawidłowości genetycznych i dziedzicznych. Procedura IVF znacznie zwiększa szanse na posiadanie absolutnie zdrowych dzieci (bez patologii i odchyleń).

Główne etapy koncepcji IVF

Głównym celem procedury, jaką stosuje klinika In Vitro, jest pomyślne poród. Ryzyko zdrowotne kobiety nie ogranicza się do przyjmowania leków hormonalnych na etapie przygotowawczym. W przypadku nieprawidłowego wszczepienia zarodka możliwa jest ciąża pozamaciczna. Dlatego klinika In Vitro powinna być wybrana starannie. Główne procedury, jakie wykonuje klinika In Vitro to:

  • ekstrakcja jajka z ciała kobiety;
  • jej sztuczne zapłodnienie;
  • umieszczenie jajka w inkubatorze;
  • formowanie się w nim zarodka;
  • osadzenie zarodka w macicy;
  • pełny rozwój dziecka.

Jak pokazuje praktyka, nie zawsze można osiągnąć pozytywny wynik. Dlatego wiele par zmuszonych jest przeprowadzić tę procedurę kilka razy. Jednocześnie koncepcja IVF pozostaje jedyną nadzieją dla kobiet na urodzenie dziecka. Czas trwania procedury może wpływać na stan emocjonalny i psychiczny kobiety. W przypadku braku oczekiwanego rezultatu wielu doświadcza psychoz, nerwic i stanów paniki.