Categories Dziecko

Wybieramy buty dla dziewczynek

Kupowanie butów dziecięcych dla dziewczynek może być prawdziwym wyzwaniem dla małych dzieci i ich rodziców. W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci tak naprawdę nie wiedzą, w jakich butach jest im wygodnie.

Co musisz wiedzieć o dziecięcej stopie

Stopa u dzieci kształtuje się do około 8 lat. Do tego czasu jest to delikatna chrząstka, słabe mięśnie i tłuszcz. W tym czasie ważne jest, aby wybrać odpowiednie buty dla dziewczynek, biorąc pod uwagę wszystkie cechy strukturalne nóg dzieci. Buty dla dzieci nie powinny być luźne ani obcisłe, ani ściskać czy deformować stopy. Im młodsze dziecko, tym szybciej zmienia się długość jego stopy. Aby nie przegapić momentu, w którym buciki dziewczęce stały się zbyt ciasne, ważne jest, aby mierzyć nogę z pewną regularnością:

  • co 60-90 dni – dla dzieci poniżej 3 lat;
  • co 4-5 miesięcy – w wieku 3-7 lat.

Kiedy buty są za małe?

Zauważyłeś, że twoje dziecko z trudem wsuwa nogę w swoje sandały? To pewny sygnał, że nadszedł czas, aby kupić nowe obuwie dla dziewczynek. Pamiętaj, że stopa dzieci jest chroniona przez warstwę tłuszczu, która zmniejsza odczuwanie bólu. Oznacza to, że samo dziecko może nie zrozumieć, że buty są dla niego małe, ale jego stopa powoli się deformuje. Dlatego buciki dla dziewczynek powinny być kupowane w miarę regularnie.

Ważne jest też, aby regularnie badać stopy dzieci: czy na stopach są odciski, czerwone plamy, zadrapania, czy dziecko trzyma palce podczas chodzenia. Istnieje kilka sposobów określenia rozmiaru butów dziecka. Ale najpierw ważne jest zmierzenie rzeczywistej długości jego stopy. Ta wartość to odcinek od skrajnego punktu na pięcie do czubka kciuka. Nie można zmierzyć stopy, gdy dziecko siedzi lub leży. W takim przypadku wskaźniki będą dalekie od rzeczywistych. Aby poprawnie zmierzyć nogę, dziecko musi stać.