Categories Usługi

Zalety drewnianych domów

Domki drewniane letniskowe wyglądają bardzo przytulnie, atrakcyjnie i są trwałe. Najważniejszą zaletą jaką mają domki drewniane letniskowe jest wytrzymałość, gdzie domki drewniane na sprzedaż mogą konkurować nawet z kamiennymi budynkami.

Drewniany domek letniskowy: główne zalety

Każdy producent domków letniskowych gwarantuje nam tutaj najwyższą jakość użytych materiałów. W dużej mierze zależy to od samej belki, która może być (pełna lub klejona) – belka klejona, w której praktycznie nie ma wad, ma największą wytrzymałość i stabilność kształtu.

Ponadto, dzięki specjalnej technologii łączenia poszczególnych fragmentów, materiał ten praktycznie nie reaguje na zmiany temperatury i wilgotności i nie pęka podczas pracy. Domki drewniane letniskowe to przyjazne środowisko dla człowieka. Drewno jest naturalnym izolatorem ciepła, który doskonale radzi sobie ze swoimi zadaniami, wytrzymując zarówno ciepło, jak i silne mrozy, utrzymując stałą i stabilną temperaturę w domu.

Pozostałe zalety drewnianych domów

Domki drewniane na działkę są lżejsze od innych konstrukcji. Ciężar drewnianego domu jest średnio trzy razy mniejszy niż podobny dom z cegły, co znacznie oszczędza pieniądze przy układaniu fundamentu domu i pozwala budować drewniane domy nawet na stosunkowo miękkim podłożu. Drewniany dom oddycha, drzewo ma niezwykłą zdolność do przenoszenia tlenu, w takim domu łatwo spać, jest to szczególnie widoczne po betonowych budynkach, które tak negatywnie wpływają na zdrowie mieszkańców.

Z ekonomicznego punktu widzenia budowanie domu z drzewa kosztuje jego właściciela taniej, zarówno podczas procesu budowy (z powodu tańszego fundamentu, braku potrzeby dekoracyjnych ścian, względnej taniej materiału, kosztów jego transportu i montażu domu), jak i w trakcie eksploatacji (twój dom będzie zużywają mniej energii na ogrzewanie, drewniane ściany wyglądają estetycznie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu).