Categories Dziecko

In Vitro – co musimy wiedzieć?

Wśród wielu par metoda in vitro cena nie przestaje budzić kontrowersji. Zapaleni przeciwnicy tej metody twierdzą, że dzieci urodzone w ten sposób są podatne na raka. Zwolennicy uważają, że dzieci rodzą się zdrowe, a klinika in vitro Warszawa, to jedyne rozwiązanie dla niepłodnych par.

Jak przebiega procedura?

Przede wszystkim procedura, jaką musi wykonać klinika in vitro Poznań jest dokładna i ma następujące fazy:

  • sztuczna stymulacja w celu poprawy funkcji jajników;
  • wyzwanie kobiety związane z tymczasową menopauzą;
  • wahania nastroju u przyszłej matki podczas przyjmowania leków hormonalnych;
  • badanie przesiewowe zarodka na poziomie genetycznym;
  • wyeliminowanie prawdopodobieństwa nieprawidłowości chromosomalnych w przyszłości;
  • możliwość „uporządkowania” płci dziecka (innowacja w praktyce położniczej).

Konsekwencjami możliwej niewydolności hormonalnej są okresowe bóle głowy i nudności. W przypadku zapłodnienia in vitro szanse na ciążę mnogą są wysokie, gdy kilka zarodków zapuści korzenie w macicy. Czasami kobieta nie toleruje ich sama z powodu osłabienia organizmu po terapii hormonalnej. W obecności wskazań medycznych dokonuje się redukcji, której istotą jest ekstrakcja części zarodków z macicy. Niestety ta procedura może spowodować poronienie.

Kiedy nie możesz skorzystać z in vitro?

Niestety klinika in vitro Białystok nie jest dla każdego. Zapłodnienie in vitro nie powinno być przeprowadzone w przypadku niedrożności lub uszkodzenia jajowodów, wyjątkowo niskiej aktywności plemników i nieprawidłowych narządów płciowych. Małżeństwo ma niskie szansę zostać rodzicami w obecności nieprawidłowości genetycznych, cukrzycy i endometriozy. Klinika in vitro nie pomoże nam też, kiedy występuje obecność zaburzeń psychicznych u kobiety; uszkodzenie macicy, które nie pozwala na utrwalenie zarodka; występowanie złośliwego guza na narządach płciowych.