Categories Uroda

Kwas hialuronowy: zabiegi na usta

Kosmetologia estetyczna oferuje dzisiaj szereg zabiegów, dzięki którym można znacznie poprawić swój wygląd. Wśród wykorzystywanych substancji znajduje się między innymi kwas hialuronowy. Odpowiedzialny jest on za nawilżenie skóry, ale znalazł zastosowanie także w zabiegach modelujących. Wśród tych wykonywanych najczęściej znajduje się modelowanie ust kwasem hialuronowym. Poznajmy ten zabieg bliżej.

Na jaki efekt można liczyć?

Korekta kształtu ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego to coś zdecydowanie więcej niż tylko ich powiększenie. Kwas świetnie sprawdza się wówczas, gdy chcemy zniwelować asymetrię, a także podkreślić kontur ust. Jego wstrzyknięcie korzystnie wpływa również na poziom nawilżenia. Warto podkreślić, że po zabiegu znikają zmarszczki znajdujące się wokół ust. Konsekwencją tego jest efekt ogólnego odmłodzenia, co szczególnie cenią kobiety, które zdecydowały się skorzystać z zabiegu.

Czy zabieg boli?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym odbywa się z wykorzystaniem środka znieczulającego. Dzięki temu nie trzeba obawiać się dotkliwego bólu. Należy jednak pamiętać, że dla wielu kobiet zabieg jest mało przyjemny. Na szczęście trwa on tylko chwilę. Osoba go przeprowadzająca robi tylko kilka nakłuć, przez które podawany jest kwas.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym to naprawdę popularny zabieg, który sprawdza się bez względu na wiek. Kosmetologia estetyczna stosuje go od dawna. Kobiety cenią go za szybki efekt, który utrzymuje się dość długo. Jeśli temat ten Cię interesuje, odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym przybliżamy sam kwas hialuronowy.