Categories Dom i ogród

Jakie kolory wybrać do sypialni?

Urządzając sypialnię, mamy do dyspozycji naprawdę dużo kolorów, także jeżeli chodzi o kolorystykę samych mebli. Wybierając łóżka bukowe nie zawsze musimy postawić na naturalne kolory drewna, albowiem istnieje możliwość dowolnego ich wybarwienia. Z drugiej strony możemy wybrać modną kolorystykę wnętrza, dopierając farby i inne dodatki w ulubionym kolorze, a łóżka drewniane bukowe i inne meble w sypialni pozostawić w neutralnych barwach.

Jasne czy ciemne barwy w sypialni?

Każdy z nas ma inne upodobania, jednak osoby decydujące się na ciemniejsze barwy w sypialni z pewnością mają więcej odwagi. Czasami wystarczy aby łóżka bukowe producent oraz inne meble bukowe miały ciemniejszy odcień, aby we wnętrzu sypialni zapanował odpowiedni nastrój. Jeżeli jednak naprawdę lubujemy się w ciemnych barwach, warto pomyśleć o takie kolorystyce jak ciemna zieleń, ciemny brąz czy grafit.

Należy pamiętać, aby zachować umiar w aranżacji wnętrza i nie stosować zbyt ciemnej kolorystyki w pokoju od strony północnej, albowiem zbytnio zaciemnimy sypialnię. Możemy za to jedną ze ścian pomalować na ciemny kolor, dodając tym samym sypialni wyjątkowego charakteru.

Kolorystyka sypialni a wybór mebli

Kolorystyka sypialni nie powinna opierać się tylko na jednym odcieniu. Najlepiej wybrać jeden wiodący kolor i bawić się jego odcieniami. Dla przykładu wybierając naturalne łóżka bukowe Kraków, które posiadają najczęściej odcienie brązu, możemy wybrać jasne łóżka i meble, a całość wnętrza podkreślić ciemnymi dodatkami w tym samym kolorze. Zapewnimy tym samym różnorodność we wnętrzu, dzięki czemu wystrój wnętrza nie będzie blady czy monotonny. Jeżeli mamy na tyle odwagi, możemy także ściany pomalować w różnych odcieniach brązu.